O CREE

LED čipy CREE - srdce kvalitních žárovekCREE je na trhu předním inovátorem LED, LED osvětlení a polovodičových řešení pro výkonné oplikace. CREE vyrábí LED čipy s vysokým jasem (svítivostí), výkonné LED osvětlovací systémy, napájecí a spínaná zařízení. LED CREE řešení vedou ke zlepšování aplikací po celém světě, např. podsvětlení elektronického značení a signalizace. Cree patří mezi přední světové výrobce LED diod na bázi karbidu křemíku pro řízení výkonu a ovládání, CREE poskytuje zvýšenou účinnost v různých aplikacích od solárních měničů přes průmyslové řadiče motorů až po bezdrátové technologie.

Nové Cree XLamp CXA HD LED čipy pro vysoce intenzivní LED osvětlovací aplikace. 

Cree XLamp® CXA2590, CXA1850 a CXA1310

Cree XLamp CXA HD LED čipy jsou určeny pro vysoce intenzivní LED osvětlovací aplikace. Cree XLamp® CXA2590, CXA1850 a CXA1310 s vysokou hustotou LED světla, zdvojnásobují světelný výkon stávajících CXA LED se standardní hustotou světla bez zvětšení velikosti čipu. Vyšší intenzita světla z těchto LED čipů nabízí novou úroveň hustoty světelného toku a je hodnocena jako největší pokrok v LED čipovém průmyslu, což umožňuje kompletní výměnu keramické halogenidové výbojky (CMH). Cree XLamp CXA s vysokou hustotou světla (HD) LED jsou k dispozici od společnosti Mouser Electronics, emitují až 15500 lumenů a jsou charakterizovány při teplotě 85 °C. CXA HD LED čipy jsou k dispozici v ANSI (Národní Americký Institut Standardu) v barvě bílé a ANSI EasyWhite® 4-stupňové a 2-stupňové teploty barvy od 2,700K až 6,500K a nabízejí minimální index podání barev nebo-li CRI - 70, 80 a 93. S více velikostmi a možnostmi různého světelného výstupu tyto CXA HD LED čipy umožňují výrobcům oslovit širokou škálu světelných aplikací. Výrobci mohou také využít toho, jak tyto LED čipy s vysokou světelnou hustotou umožňují uživatelům zvýšit výkon osvětlení, aniž by zabraly více místa.

CREE CXA2590 LED
  • tento LED čip emituje více než 15500 lumenů ze světelného zdroje 19-mm, což umožňuje svítidla se stejným jasem a kvalitou světla světla jako 150 W-CMH světelný zdroj při nižším výkonu.
CREE CXA1850 LED
  • poskytuje více než 9000 lumenů z 12 mm světelného zdroje, což umožňuje stejnou kvalitu osvětlení jako světelný zdroj 70-W CMH při použití polovičního výkonu. Pro výrobce, kteří chtějí navrhovat menší a více efektivní svítidla s dvakrát vyšším jasem světelného zdroje CMH, které používají o 30 procent méně energie je tento čip velice vhodný.
CREE CXA1310 LED 
  • poskytuje více než 2000 lumenů v 6mm světelného zdroje. 

 

CREE LED čip CXA1310                     CREE LED čip CXA1850    
                    CREE LED čip CXA 2590      
Typ LED CREE čipu CXA1310 CXA1850 CXA2590
Vlastnosti produktu Vysoké CRI Vysoké CRI Vysoké CRI
Rozměr (mm) 13.35 x 13.35 17.85 x 17.85 23.85 x 23.85
Napětí (V) @ 85°C 18V nebo 36V 35V 69V
Max. proud (mA) 900 (18-V), 450 (36-V) 1400-2100 1200 – 1800
Světelný tok (lm) 1400 – 2700 6000-9400 8000 – 15600
Maximální výkon (W) 20 78 130
*LES (mm) 6 12 19
Zorný úhel (stupně) 115 112 115
** Binning (slévaní čipu) 85°C, ANSI White, 2- and 4-Step EasyWhite® 85°C, ANSI White, 2- ad 4-Step EasyWhite® 85°C, ANSI White, 2- and 4-Step EasyWhite®
Více info Více info v angličtině ZDE Více info v angličtině ZDE Více info v angličtině ZDE
 
*
CXA Malé (≤14mm LES) Standardní Hustota Integrované pole
 
**

Slučování pixelů (binning)
Jedna z důležitých vlastností CCD čipů, často využívaná v astronomických aplikacích, je schopnost „slévat“ náboje okolních pixelů během vyčítání (anglicky je toto slévání označováno binning). Náboj digitalizovaný ve výstupním uzlu tak představuje součet osvětlení pixelů slitých dohromady.
Pixely je možné slévat v horizontálním i vertikálním směru. Horizontální binning vznikne, když je horizontální registr posunut vícekrát aniž by byl mezi jednotlivými posuny inicializován výstupní bod čipu. Vertikální binning vznikne, když je obraz vertikálně posunut do horizontálního registru aniž by byl mezi posuny horizontální registr vyčten. Kombinace horizontálního i vertikálního binningu vede k nahrazení čtverce nebo obdélníku sousedních pixelů jediným bodem obrazu. Například binning 2 × 2 je kombinací 2× vertikálního a 2× horizontálního binningu. Maximální počet pixelů, které je možno slít, zpravidla závisí na elektronice kamery a na jejím firmware. Některé kamery dovolují jen určité předdefinované kombinace binningu (např. 2 × 2 a 3 × 3), případně dovolují libovolně kombinovat binning v určitém rozsahu (např. 1–4 v horizontálním a 1–16 ve vertikálním směru apod.).
Jakou výhodu přináší vyčítání CCD čipu s binningem? Rozlišení výsledného obrazu (počet pixelů) je menší, ale citlivost čipů výrazně roste. V případě binningu 2 × 2 představuje každý bod obrazu součet 4 pixelů a signál je tedy 4× větší. Binning je také velmi užitečný pokud jsou pixely kamery podstatně menší než nejmenší detail který daný dalekohled dokáže zobrazit, ať již z důvodu neklidu vzduchu, dlouhé ohniskové vzdálenosti apod. Binning v takovém případě zvýší citlivost, zrychlí digitalizaci a zmenší objem dat, aniž by omezil úhlové rozlišení — obraz v plném rozlišení by byl zbytečně převzorkovaný. Pro moderní CCD kamery s miliony relativně malých pixelů je binning stále důležitější.

Tyto technologicky perfektní LED čipy CXA HD poskytují bezkonkurenční, špičkovou hodnotu světelného toku, která umožňuje výrazné snížení nákladů na systém a spotřebu energie, zároveň rozšiřuje rozsah světelných aplikací, které nemohly být řešeny předchozími LED technologiemi. Ze směrového vnitřního osvětlení a bodového osvětlení, kolejnicového osvětlení a bodového osvětlení, tato zařízení zastřešují dokonalé množství intenzity světla pro příští generace LED osvětlení.

Největší dodavatel a prodejce LED CREE čipů.
Díky své široké řadě produktů a bezkonkurenční služby zákazníkům, je velký hráč na trhu v distribuci těchto CREE LED čipu firma Mouser Electronics, nabízí konstruktrům a kupujícím novinky s opravdu pokročilými LED technologiemi. Firma Moser Electronic nabízí svým klientům zázemí ve více než 20ti světových lokalit a skladuje obrovské množství nejnovějších polovodičových a elektronických součástek. 
 

S LED čipy CREE Vám naše firma LEDme s.r.o. může nabídnout tyto produkty