Tepelně vodivý plast místo kovových chladičů v LED produktech?


Tepelně vodivé plasty již dokáží nahradit kovové částí LED svítidel. Tepelně vodivý plast nahradí kovové části LED žárovky včetně držáku žárovky, chladiče a krytu LED produktů. Ve srovnání s kovem má vodivý plastový materiál tu výhodu, že teplo je rovnoměrně distribuováno, materiál je lehký a plastový vodič nemá ostré hrany.

LEDme - LED Informace - teplo vodivý plastRychlý rozvoj v LED průmyslu podporuje nejen zásobování ale podporuje také průlomy v oblasti špičkových materiálů a technologických řešení, které jsou následně v LED průmyslu uplatňovány. Teplo vodivý plast lze u LED produktů použít pro: uložení LED čipu, balení produktu, optickou část LED čipů, efektivní chlazení, lepší rozptyl světla.

LED žárovky jsou alternativním řešením osvětlení, které ušetří 30 až 90% energie ve srovnání s klasickou žárovkou, zářivkou. LED produkty vydávají mnohonásobně méně tepla, tato tepelná složka má přesto rozhodující vliv na energetickou účinnost a životnost LED produktu. Proto se při výzkumu inženýři zaměřují na efektivitu chlazení LED žárovek a LED produktů, optimalizují
 jejich tepelný výkon a rozvíjí účinnost tepelně vodivého plastu.

 
 
Ve srovnání s tradičními kovovými materiály má teplo vodivý plast mnoho výhod, které se dají shrnout do čtyřech bodů:

1) teplo je rozptylováno rovnoměrně a ne do spalujícího bodu, to zabraňuje deformaci dílů způsobenou vysokou teplotou.
2) Nízká hmotnost, 40 až 50% lehčí než hliník.
3) Snadná přímá výroba.
4) Jednodušší proces tvorby designu.

Využití teplo 
vodivého plastu zvyšuje flexibilitu osvětlení, zlepšuje konstrukci a snižuje hmotnost produktu. Krom toho teplo vodivý plast zlepšuje účinnost osvětlení, která se nakonec projeví v nižší spotřebe energie. Vzhledem k výše uvedeným výhodám teplo vodivého plastu má tato technologie v LED produktech dobré vyhlídky pro další vývoj a inovace.

LED technologie, LED osvětlení, LED žárovky jsou energeticky úsporné, chrání životní prostředí, nezvyšují emise oxidu uhličitého. LED technologie je v budoucnu jasným a zatím jediným alternativním zdrojem světla.

Tým LEDme