Výhody LED žárovek

Výhody LED žárovek

LED žárovky jsou považovány za osvětlení nové generace, neboť toto osvětlení je šetrné k životnímu prostředí a nabízí velmi ekonomické řešení osvětlení pro vybavení stávajících a nových budov. Kromě výhod dlouhodobé úspory v účtech za energii, nabízí LED žárovky lepší svítivost a snížení potřeby údržby svítidel.

Přirozený technický vývoj, který sleduje pokroky a trendy ve vědě a technice za účelem vývoje nových, lepších a ekologičtějších produktů osvětlovacích systémů nás dovedl od olejových lamp přes svíčky, žárovky až k LED žárovkám.

Existují určité důvody pro tyto technologické změny, zejména omezení starších zdrojů světla:

  • Olejové lampy a svíčky - produkují saze a emise oxidu uhličitého a stopové množství oxidu uhelnatého (toxická látka). Žárovky - konzumují nadměrné množství energie.
  • Kompaktní zářivky (CFL) - poměrně dlouhý start do plné intenzity svítivosti, obsahují jedovaté plyny, nevhodné pro časté zapínání/vypínání. Vyzařují elektromagnetické radiace, karcinogeny, UV a IR záření.
  • CFL žárovky - obsahují rtuť, rtuť je toxická látka nebezpečná pro lidský život. Pokud žárovka praskne, tak každá osoba přichází do kontaktu s toxickou látkou.
 
V dnešní době je nejlepší volba právě pro LED produkty, které volí většina lidí pro své osvětlení. LED žárovky jsou bezpečné a šetrné k životnímu prostředí člověka. LED žárovka má řadu výhod oproti jiným formám osvětlení, které jsou používány v domácnosti , firmách, budovách, halách nebo kancelářích.


Výhody LED žárovek:

1. Úspora energie: 
Využití LED žárovek je energeticky velmi úsporné ve srovnání s jinými zdroji osvětlení. Množství energie potřebné k napájení LED žárovek je mnohonásobně menší než je požadováno v klasických žárovkách (až 90% úspora), úsporkách a kompaktních zářivkách. LED diody ušetří velké množství energie.  Jejich použití v domácnosti nebo v pracovním prostředí výrazně sníží měsíční účty za energii.

2. Dlouhá životnost:
LED osvětlení má delší životnost (10 a více let). Např. klasická lineární halogenová žárovka má životnost cca. 2 000 hodin, LED žárovky mají životnost udávanou v rozmezí 30 000 - 50 000 hodin. Proto nemusíte tak často měnit žárovky.
 
3. Šetrné k životnímu prostředí: 
LED produkty neobsahují žádné toxické látky, olovo a rtuť  (tyto toxické látky obsahují např. CFL produkty) . Proto mohou být LED produkty použité kdekoli, bez obavy jejich poškození a následné recyklace
 
4. Svítí okamžitě na plný výkon:
Po zapnutí svítí LED žárovka okamžitě na plný výkon, v důsledku toho LED žárovkám nevadí časté zapínání a vypínání nebo svícení na krátkou dobu. V LED žárovkách neexistují žádné vlákna jako v klasické žárovce. Není třeba jejich zahřátí před tím, než se rozsvítí, jako je tomu v případě vláknových žárovek. Takže, zapnutí nebo vypnutí LED žárovky je okamžité.

LED žárovky lze zakoupit v různých teplotách chromatičnosti, takže pro každý účel lze nalézt to pravé LED světlo.LED žárovky postupně nahrazuji klasické žárovky. Velké společnosti snižují své náklady použitím LED produktů. Všechny tyto poznatky jasně ukazují, že LED osvětlení je osvětlením budoucnosti.

 
Tý LEDme