Kategorie

LED články

Testovali jsme naše žárovky. Jak dopadly?

Testovali jsme naše žárovky. Jak dopadly?

Na celosvětovém trhu je v LED produktech mnoho neznámých, produkty jsou různé kvality s rozdílnou kvalitou zpracování. V současné době se situace již lepší a chybných informací postupně ubývá, přesto klient často kupuje zajíce v pytli, ale proč? Protože spousta prodejců uvádí špatné, nepřesné nebo neúplné technické informace v popisu samotného produktu. Je několik možných příčin, proč se tak děje. První je, že firma sama neví jaké přesné specifikace jejich produkty mají, druhá varianta, že záměrně mlží, bohužel i s tím se často setkáváme. V LEDme se u každého produktu snažíme uvádět pravdivé a veškeré důležité technické parametry, které usnadní správný výběr produktu. Můžete si občas všimnou, že u LED žárovky např. chybí parametr svítivost (lumeny), přitom je to jeden z nejdůležitějších parametrů u LED žárovek, který by měl kupující před nákupem vědět. Nebo nejsou uvedeny hodnoty CRI, životnost, výkon apod.

Proč jsou uváděny nepřesné nebo špatné informace?

Technická neodbornost
Samotný prodejce/dovozce nezná svůj sortiment. Je to tím, že na trhu je mnoho prodejců, kteří bez ohledu na kvalitu a technické provedení LED produktů pouze překupují nejlevnější produkty se snahou přímého prodeje. Často se v této oblasti neorientují, nesledují nové trendy, nové komponenty ze kterých se LED produkty vyrábějí, nekomunikují s výrobcem a nehlídají si výstupní kvalitu z výroby.

Záměrné uvádění nesprávných údajů
I tohle se občas stává. Důvodem je, že prodejce není schopen poskytnou klientům kvalitu, snaží se prodej dohnat nesprávným uváděním technických parametrů a takto se snaží držet krok s kvalitním prodejcem LED produktů.

Testování ve specializovaných zkušebních ústavech.

Některé produkty necháváme testovat ve zkušebních světelných ústavech. Nejprodávanější LED žárovky s paticí E27 dopadly velmi dobře, vlastně i lépe než jsme čekali, protože uváděné hodnoty nejen, že byly měřením prokázány, ale v některých parametrech jsou dokonce lepší, vyšší.

Svítivost - U všech testovaných produktů byly naměřeny minimálně námi uvedené hodnoty, ve většině případů ale větší.
CRI>80 (Ra) - U všech produktů naměřena větší hodnota než 80.
Výkon (W) - Měření prokázalo, že naše produkty jsou správně popsány v technických parametrech. Výkon je s příkonem stejný, což je nadstandardní. Velmi důležitý parametr, který vám říká, že 10W LED žárovka Vám opravdu odebere 10W. Tyto vlastnosti mají LEDme žárovky díky kvalitnímu, aktivnímu PFC.

Testované LED žárovky. U těchto všech produktů naleznete na našem e-shopu v záložce "Ke stažení" Křivku svítivosti (soubor typu LTD) , křivka svítivosti je také v náhledu u produktu v obrázku.

Slova technika, který prováděl měření "co se týká LED žárovek, tak jsou to hodně povedené kousky"

LED žárovka LEDme cree 8.5W E27 denní bílá
LED žárovka LEDme cree 8.5W E27 teplá bílá
LED žárovka LEDme cree 10W E27 denní bílá stmívatelná

23.10.2017 - aktualizován seznam žárovek, některé jsou již vyprodány.

Fotogalerie ( křivky svítivosti - výsledky):
LED-žárovka-LEDme-10W-DB

LED-žárovka-LEDme-12W-TB

LED-žárovka-LEDme12W-DB

Tým LEDme