Kategorie

LED články

Problikávají nebo Vám trvale svítí LED žárovky?

Problikávají nebo Vám trvale svítí LED žárovky?

Vyměnili jste doma žárovky za LED žárovky a i při vypnutém vypínači trvale svítí nebo problikávají s malou intenzitou svítivosti?

Stává se to velice často a mnozí tento jev označují za normální, některým to i vyhovuje.
Nejedná se o technickou závadu na svítidle nebo žárovkách. Nejčastější příčinou je indukce napětí, která vzniká v samotné elektroinstalaci. I takto malá indukce dokáže vybudit LED žárovky a proto blikají nebo trvale svítí s malou intenzitou světla. Tento odběr napětí ve své peněžence nepoznáte a na výdrži LED produktů se taky nijak neprojeví. Indukci a tím pádem nežádoucí svícení nebo problikávání lze odstranit odrušovačem blikání LED, který jednoduše připojíte paralelně, přímo na svorkovnici ve svítidle (L-N), nebo k žárovce, vypínači.

LED produkty mají tak malý příkon, že napětí indukované v souběžných drátech schodišťového vypínače (kdy takové vedení je většinou delší než v klasické instalaci) LED žárovku rozsvítí nebo způsobí problikávání, záleží podle typu LED žárovky, počtu LED žárovek apod.

  • Nejedná se o technickou závadu na LED svítidle nebo LED žárovkách.
  • Malá indukce dokáže vybudit LED žárovky a proto blikají nebo trvale svítí s malou intenzitou světla.
  • Nejčastější příčinou je indukce napětí, která vzniká v samotné elektroinstalaci. Často se schodišťovými vypínači.

Odrušovač blikání led

Pokud máte více bodovek, je nutné na každou použít jeden odrušovač. Nelze použít jeden odrušovač pro všechny bodovky. Výjimka je pouze v případě, pokud máte svěšený lustr a na něm např. 3 bodovky. To Vám bude stačit jen jeden odrušovač.

Tým LEDme