Teplotně vodivé termoplasty dokáží nahradit kovové částí LED svítidel jako jsou hliník a jeho slitiny. Tepelně vodivý plast nahradí kovové části LED žárovky včetně držáku žárovky, chladiče a krytu LED produktů. Ve srovnání s kovem má vodivý plastový materiál tu výhodu, že teplo je rovnoměrně distribuováno do okolí, materiál je lehký a plastový vodič nemá ostré hrany.

Rychlý rozvoj v LED průmyslu podporuje nejen zásobování ale podporuje také průlomy v oblasti špičkových materiálů a technologických řešení, které jsou následně v LED průmyslu uplatňovány.

LED žárovky jsou alternativním řešením osvětlení, které ušetří 30 až 90% energie ve srovnání s klasickou žárovkou, zářivkou. LED produkty vydávají mnohonásobně méně tepla, tato tepelná složka má přesto rozhodující vliv na energetickou účinnost a životnost LED produktu. Proto se při výzkumu inženýři zaměřují na efektivitu chlazení LED žárovek a LED produktů, optimalizují jejich tepelný výkon a rozvíjí účinnost tepelně vodivého plastu.

Ve srovnání s tradičními kovovými materiály má teplo vodivý termoplast mnoho výhod:

- teplo je rozptylováno rovnoměrně a ne do spalujícího bodu, to zabraňuje deformaci dílů způsobenou vysokou teplotou
- nízká hmotnost, 40 až 50% lehčí než hliník
- snadná přímá výroba
- jednodušší proces tvorby designu.
- snížení výrobních nákladů - více než 25 %
- celková úspora nákladů na díl - 35 %

Využití teplo vodivého plastu zvyšuje flexibilitu osvětlení, zlepšuje konstrukci a snižuje hmotnost produktu. Krom toho teplo vodivý plast zlepšuje účinnost osvětlení, která se nakonec projeví v nižší spotřebě energie. Vzhledem k výše uvedeným výhodám teplo vodivého plastu má tato technologie v LED produktech dobré vyhlídky pro další vývoj a inovace.

LED technologie, LED osvětlení, LED žárovky jsou energeticky úsporné, chrání životní prostředí, nezvyšují emise oxidu uhličitého. LED technologie je v budoucnu jasným a zatím jediným alternativním zdrojem světla.