LED pásky s provozním napětím 48V nabízejí řadu výhod oproti tradičním osvětlovacím technologiím a jiným LED páskům s nižším napětím. Zde jsou klíčové výhody těchto moderních osvětlovacích řešení:

1. Vyšší energetická účinnost

LED pásky s napětím 48V mají nižší energetické ztráty než pásky s nižším napětím, jako jsou 12V nebo 24V. To znamená, že při stejném výkonu spotřebují méně elektrické energie, což vede k úsporám na nákladech za elektřinu.

2. Snížené tepelné ztráty

Díky vyššímu provoznímu napětí dochází k menšímu zahřívání vodičů a komponent. Menší tepelné ztráty zvyšují účinnost systému a prodlužují životnost LED pásků, což je výhodné pro dlouhodobé používání.

3. Delší dosah napětí

48V LED pásky mohou být napájeny delšími kabely bez výrazného poklesu napětí, což umožňuje instalace na větší vzdálenosti bez nutnosti zvyšování počtu napájecích zdrojů. To zjednodušuje instalaci a snižuje náklady na infrastrukturu.

4. Bezpečnost

I když je napětí 48V vyšší než u některých jiných LED pásků, stále je považováno za bezpečné nízké napětí (SELV - Safety Extra-Low Voltage). Toto napětí minimalizuje riziko elektrických šoků, což je důležité pro domácí i komerční použití.

5. Vyšší stabilita a spolehlivost

LED pásky s napětím 48V jsou obecně stabilnější a spolehlivější. Díky vyššímu napětí jsou méně náchylné k poklesům napětí a kolísání, což znamená, že poskytují konzistentní a kvalitní osvětlení bez blikání.

6. Flexibilita a široké možnosti použití

Tyto LED pásky jsou velmi flexibilní a lze je použít v široké škále aplikací, od dekorativního osvětlení až po pracovní a průmyslové osvětlení. Jsou ideální pro osvětlení interiérů, exteriérů, komerčních prostor, a dokonce i pro speciální účely jako jsou reklamní světelné panely a výlohy.

7. Kompatibilita s ovladači a senzory

LED pásky 48V jsou často kompatibilní s různými typy ovladačů a senzorů, včetně stmívačů, dálkových ovladačů a pohybových senzorů. Tato kompatibilita zvyšuje pohodlí a možnosti personalizace osvětlení podle individuálních potřeb a preferencí.

8. Ekologičnost

LED technologie je známá svou ekologičností, a LED pásky 48V nejsou výjimkou. Nižší spotřeba energie a delší životnost přispívají ke snížení uhlíkové stopy a odpadu spojeného s častou výměnou osvětlovacích těles.

LED pásky na provozní napětí 48V představují moderní, efektivní a spolehlivé řešení pro širokou škálu osvětlovacích potřeb. Díky svým výhodám jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá kvalitní a úsporné osvětlení.

Výhody LED pásků 48V

LED pásky s napětím 48V jsou stále populárnější díky jejich výhodám:

 • Delší zapojení na zdroj: 48V LED pásky lze napájet z jednoho konce až do délky 25, 30 a 50m, podle zvoleného typu LED pásku.
 • Vyšší účinnost: LED pásky 48V mají vyšší energetickou účinnost než tradiční osvětlovací technologie, což vede k nižším provozním nákladům.
 • Snížené tepelné ztráty: Díky napětí 48V dochází k menším tepelným ztrátám, což zajišťuje delší životnost pásků.
 • Menší úbytek napětí a proudu: 48V lépe distribuuje napětí a proud v PCB LED pásku. 
 • Flexibilita: Tyto pásky lze snadno přizpůsobit různým tvarům a prostorům, což umožňuje kreativní osvětlení interiérů i exteriérů.
 • Bezpečnost: LED pásky 48V jsou bezpečné na používání díky nízkému napětí, což minimalizuje riziko elektrických šoků.
 • Jednoduchá instalace: Instalace je snadná díky samolepicí zadní straně a dostupným příslušenstvím.

Aplikace LED pásků 48V

LED pásky 48V jsou ideální pro různé použití:

 • Pracovní osvětlení: Poskytněte dostatek světla pro pracovní plochy v kancelářích, dílnách nebo garážích.
 • Komerční osvětlení: Ideální pro obchody, restaurace, hotely a další komerční prostory, kde je důležitá vizuální přitažlivost a úspora energie.
 • Chodby, dlouhé linie

Jak vybrat správné LED pásky 48V

Při výběru LED pásků je třeba zvážit několik faktorů:

 1. Svítivost: Určete požadovanou svítivost (v lumenech) podle účelu osvětlení.
 2. Barva světla: Vyberte si teplou, neutrální nebo studenou bílou, případně barevné RGB pásky podle preferencí.
 3. Délka a šířka pásku: Měřte přesně prostor, kde budete pásky instalovat, a vyberte odpovídající délku a šířku.
 4. Ochrana: Pro venkovní použití zvolte pásky s vyšším stupněm krytí (IP), které jsou odolné proti vlhkosti a prachu.
 5. Příslušenství: Nezapomeňte na potřebné příslušenství, jako jsou napájecí zdroje, ovladače a konektory.

Naše Nabídka

Prozkoumejte naši širokou nabídku LED pásků 48V, která zahrnuje různé modely a specifikace, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám. Nabízíme kvalitní produkty od předních výrobců za konkurenceschopné ceny.

Závěr

LED pásky 48V jsou skvělou volbou pro každého, kdo hledá flexibilní, energeticky úsporné a dlouhodobě spolehlivé osvětlení. Navštivte náš e-shop a objevte širokou škálu LED pásků, které splní vaše očekávání a potřeby. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat – jsme tu, abychom vám pomohli s výběrem toho nejlepšího osvětlení pro váš prostor.

Související produkty