Poradenství a realizace osvětlení

Poradenství a realizace

Obraťte se na tým lidí, kteří světlem žijí

  • Hledáte komplexní řešení pro osvětlení domácích nebo komerčních prostor? 
  • Přejete si začít šetřit díky LED technologii až 80% nákladů na el. energii ale nemáte představu, kde začít?
  • Můžeme provést měření stávajícího osvětlení.

Jak postupujeme?

  1. Vyslechneme Vaše požadavky a přání. Probereme detaily návrhu osvětlení.
  2. Navrhneme správné světelné zdroje, popř. je vyrobíme s ohledem na požadavky zákazníka.
  3. Zpracujeme graficky a cenový návrh Vašeho osvětlení pomocí specializovaného 3D softwaru.
  4. Předložíme návratnost projektu a úspornost osvětlení.

Kontaktujte nás

Výhodné financování

Realizaci je možné financovat také úvěrem společnosti HomeCredit, nabízíme bezkonkurenční financování FRESH, měsíční navýšení je pouhých 0,5% z čerpané částky.
Příklad: 20 000 Kč na 12 měsíců s nulovou platbou ihned přeplatíte pouze 712 Kč, měsíční splátka 1 726 Kč.

Více info

Naše reference

Podívejte se s kým spolupracujeme a co jsme realizovali, malá ukázka několika zakázek. Reference


PRAKTICKÉ RADY:

LED pásky

Jak rozdělit LED pásek?

Jak nalepit LED pásek?

Jaký pásek vybrat?

Jak vybrat vhodný zdroj?

Jak zapojit LED pásek? (schéma zapojení)

 

LED pásky

Výběr vhodného pásku, lepení, instalace, výběr a zapojení vhodného zdroje. Seznámíme Vás s nabízenými typy 12V LED pásků a samotnou instalací LED osvětlení.

LED pásky jsou úsporné světelné zdroje na bázi LED diod, zpravidla napájené stejnosměrným napětím 12V. LED diody jsou vsazené do samolepícího ohebného pásu, na kterém jsou připájeny LED diody a odpory. Díky své konstrukci, velikosti a ohebnosti umožňuje instalaci i do míst, kde jiné zdroje světla použít nelze, např. kvůli velikosti. V naší nabídce eshopu LEDme nabízíme LED pásky v různých hodnotách svítivosti a barevných provedeních. Nabízíme například LED pásky bez ochrany pro instalaci do suchých prostor, LED pásky s ochranou IP50, které jsou chráněny proti stříkající vodě (nevhodné do vlhkého prostředí), ale i vodotěsné, zalité typy s ochranou IP68, které lze ponořit i do vody. LED pásky jsou na zadní straně vybaveny samolepící oboustrannou 3M páskou (kromě IP68), která disponuje vysokou přilnavostí a pevností spoje.

Upozornění:

LED pásky s ochranou IP50 musí být instalovány na chladící podklad (hliník. profil, kovová konstrukce aj.), do hliník. profilů nesmí být vložen difusor (kryt). LED pásky s ochranou IP50 a IP68 nejsou vhodné k dlouhodobému svícení, odvod tepla je díky zalití v silikonu nedostatečný. LED pásky nemohou být instalovány na přímém slunečním záření. Vysoká teplota snižuje životnosti LED diod a může způsobovat pnutí materiálu, tím poškození spojů a dochází k poruchám svícení jednotlivých modulů.

Jak rozdělit LED pásek?

LED pásky je možno rozdělit klasickými nůžkami, je ale třeba dbát na to,aby byly střih proveden na předem označených místech. Minimální délka pásku je většinou 2.5, 5 a 10 cm. Pokud je LED pásek přerušen na nevyznačených místech, dojde k poškození celého modulu, který tak ztrácí svoji funkčnost.

Jak nalepit LED pásek?

LED pásek disponuje kvalitní lepící 3M páskou. Před nalepením LED pásku je nutné povrch umýt a odmastit, jinak omezíte účinnost lepeného spoje. Doporučujeme LED pásek lepit výhradně na hladké povrchy nebo zakoupit některou z hliníkových lišt pro LED pásky. LED pásky velmi dobře drží např. na nábytku, plastovém nebo kovovém podkladu. Na klasických stěnách je přilnavost nižší. Pásky s krytím IP68, které pásku neobsahují, doporučujeme přilepit pomocí silikonu nebo transparentního lepidla k odmaštěnému povrchu.

Lepení LED pásku 3M

Jaký pásek vybrat?

Jednotlivé typy LED pásků se odlišují svými parametry - RGB nebo jednobarevný, svítivost, příkon, chromatičnost světla, stupeň ochrany IPxx, index podání barev (CRI). Jak ale vybrat ten správný? V první řadě je třeba brát v úvahu konkrétní použití, tj. za jakým účelem je pásek instalován. Pro dekorační osvětlení volíme pásky s nižším výkonem a svítivostí, často také RGB pásky pro efektní barevné dekorační osvětlení, které lze ovládat pomocí LED ovladače. Naopak pro hlavní osvětlení je vhodné použít výkonný jednobarevný LED pásek s vysokou svítivostí, vysokým indexem podání barev (CRI). Důležitým parametrem u bílého světla je jeho teplota chromatičnosti (barva světla), která hraje důležitý význam v samotném vnímání světla.
LED pásek

Jak vybrat vhodný zdroj pro LED pásky?

Výběr vhodného napájecího zdroje je velmi důležitý faktor při samotné realizaci LED osvětlení. Pro dlouhodobé osvělení je třeba volit zdroj s dostatečným výkonem a ve vhodném provedení, např. voděodolný pro instalaci v exteriérech. Všechny pásky v naší nabídce mají uvedený příkon na metr. Po zvolení výsledné délky pásku vynásobíte příkon (W) * délka pásku (m).

Př.: Zakoupíte-li 5m pásku s příkonem 10W/m, výsledný příkon je 50W. Je třeba počítat s rezervou 10-20% oproti příkon samotného LED pásku. Vypočítáte-li výsledný příkon LED pásků 50W, je nutné použít alespoň 60W zdroj.
LED zdroj

Schéma zapojení LED pásku

Schéma zapojení LED pásku

Schéma ukazuje velmi jednoduché zapojení LED pásku. Při zapojení je nutné dodržet polaritu (+-) od zdroje k LED pásku. Při zapojení dbejte na to, že délka připojeného pásku by neměla přesahovat délku 5m, jinak by mohlo docházet na konci pásku k ztrátám.

Zpět nahoru